Dynie w Poleskim Zakątku!
Dodaj opinię

Siedlisko Poleski Zakątek - Noclegi Jezioro Zagłębocze

O nas w kilku słowach

Siedlisko Poleski Zakątek usytuowane jest na pojezierzu łęczyńsko włodawskim w pobliżu Jeziora Zagłębocze. Otoczone lasem, łąkami i pobliskimi jeziorami daje możliwość wypoczynku blisko natury. Bliskość Poleskiego Parku Narodowego sprawia, że możemy tu poczuć bliskość dziewiczej przyrody nie skażonej cywilizacją.

Przez wiele lat pracowaliśmy w różnych korporacjach Warszawie. Wiemy jak żyje się w mieście, robi karierę i ciężko pracuje. Pęd życia, brak czasu i codzienne trudności skłoniły nas do powrotu na wieś - do naszych rodzinnych stron. Nasze siedlisko to dawne gospodarstwo moich dziadków. Tu się wychowałam. Wyremontowaliśmy stare budynki i zamieszkaliśmy tu. Teraz chcemy pokazać Polesie innym. Chcemy aby każdy, kto do nas przyjedzie poczuł prawdziwy Polesia Czar...

Oferujemy Państwu noclegi w pobliżu Jeziora Zagłębocze, Poleskiego Parku Narodowego w samym centrum Polesia. Oddajemy w Państwa ręce komfortowo wyposażony dom składający się z 5 sypialni, otwartej w pełni wyposażonej kuchni, salonu z kominkiem oraz pięknego ogrodu z miejscem na wypoczynek i ognisko. Dom wyposażony jest w 3 wygodne łazienki. W Poleskim Zakątku może wypoczywać jednocześnie 12-14 osób.

Istnieje możliwość wstawienia dostawki dla dzieci. W Poleskim Zakątku postawiliśmy na powrót do sprawdzonych tradycyjnych materiałów. Ogród pozwala na oderwanie się od codziennego zgiełku. Wśród pięknych kwiatów i ziół można wypocząć oraz spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi.

Siedlisko Poleski Zakątek znajduje się zaledwie 4 km od Jeziora Zagłębocze i 6 km od ścieżki "Dąb Dominik" w Poleskim Parku Narodowym. Na życzenie naszych gości udostępnimy Państwu rowery turystyczne, mapy i przewodniki po okolicy. Spotkajmy się razem wieczorem przy ognisku i zachwyćmy się czarem Polesia...

Naszym celem jest sprawienie aby każdy mógł odnaleźć odrobinę ciszy i spokoju w zaganianym świecie.

Regulamin pobytu i rezerwacjiNasza oferta

Oddajemy do Państwa dyspozycji w pełni wyposażony dom z 3 łazienkami i 12-14 miejscami noclegowymi. Oferujemy noclegi w miejscowości Lejno w pobliżu Jeziora Zagłębocze i Poleskiego Parku Narodowego.

W naszym Siedlisku odnajdziecie bliskość natury, odpoczynek od miejskiego zgiełku i poranki z bezkresem mgieł.

Zapraszamy wszystkich ceniących komfortowe warunki blisko natury. 

Istnieje możliwość rezerwacji pokoi – w tym celu prosimy o kontakt na nr telefonu 608-502-132

lub przesłanie zapytania e-mail poleskizakatek@gmail.com 


 
.

Atrakcje

Usytuowanie naszego siedliska Poleski Zakątek pozwala na wypoczynek blisko natury. Zapach ziół, zbóż oraz gwar ptactwa, klekot bocianów sprawia ze czas upływa błogo i leniwie.

Mamy jednak dla Gości specjalne atrakcje z których można skorzystać po uprzedniej rezerwacji:


Jezioro Zagłębocze

Przepiękne śródleśne jezioro z piaszczystą plażą mnóstwem atrakcji dla małych i dużych. Jezioro zlokalizowane jest zaledwie 4 km od naszego siedliska.  Zagłębocze od lat cieszy się opinią najczystszego jeziora na całym Pojezierzu - tysiące turystów nie może się mylić. Nad samym jeziorem znajduje się bardzo dobrze rozbudowane zaplecze gastronomiczne, liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego, plac zabaw i masa innych atrakcji. Jeśli chcesz rozkoszować się pięknymi zachodami słońca, zanurzyć się w czystej wodzie i pooddychać czystym powietrzem - nie mogłeś trafić lepiej. 


Poleski Park Narodowy

Nasze siedlisko znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Poleskiego Parku Narodowego. Polesie to kraina bagien, moczarów i niezwykłej przyrody. W naszym siedlisku znajdziecie mapy i informacje dotyczące ścieżek przyrodniczych PPN. Na życzenie naszych gości możliwość zorganizowania wycieczki z przewodnikiem po Parku.·    Dąb Dominik – zaczyna się we wsi Łomnica. (Długość ścieżki: 2,5-3,5 km, czas przejścia: 2h)


·    Spławy – prowadzi od Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego PPN w Starym Załuczu. (Długość ścieżki: 7,5 km, czas przejścia 2,5-3,5h)


·    Czahary – ścieżka zaczyna się w miejscowości Zastawie. (Długość ścieżki 6,5 km, czas przejścia 2-3h)


·    Obóz powstańczy – ścieżka rozpoczyna się w miejscowości Lipniak. Jest to ścieżka przyrodniczo-historyczna. (Długość ścieżki: 4 km, czas przejścia 1,5-2h)


·    Perehod – ścieżka o charakterze ornitologicznym prowadząca wokół stawów rybnych. Ścieżka rozpoczyna się w miejscowości Pieszowola. (Długość ścieżki: 5km, czas przejścia 2-3h)


·    Mietiułka – ścieżka rowerowa, która rozpoczyna się we wsi Łowiszów. (Długość trasy: 21 km, czas przejazdu trasy 2-3h)
Przejażdżka zabytkowym ciągnikiem


Tylko u nas w Poleskim Zakątku macie Państwo okazje do przejażdżki zabytkowym ciągnikiem. To nie lada gratka dla małych i dużych. Aby skorzystać z tej atrakcji należy wcześniej zarezerwować ją u właścicieli. Atrakcja może być odpłatna


Ognisko


Wieczory w Poleskim Zakątku najlepiej spędzić przy wspólnym ognisku. Oddajemy do Państwa dyspozycji specjalnie przygotowanie miejsce na ognisko, gdzie wieczorową porą możecie Państwo wspólnie spędzić czas w miłej atmosferze. Na Państwa życzenie przygotujemy ognisko wcześniej. Koszt drewna 50 zł/grupa.
Grzybobranie


W naszych lasach aż roi się od grzybów, jagód i poziomek. Polecamy wycieczkę na grzybobranie i spacer w pobliskich lasach nie skażonych cywilizacją. To fantastyczne miejsce na relaks, spacer i odpoczynek na łonie natury.


Jazda konna


Miłośnicy koni znajdą w naszym Zakątku coś dla siebie. Nasze zwierzęta można podziwiać w stajni i na padoku. Dla miłośników jeździectwa możemy zaproponować jazdy konne w zaprzyjaźnionej stajni. Wędkowanie


Nieopodal naszego Siedliska znajduje się Łowisko Specjalne w Gospodarstwie Rybackim  Jedlanka. Na  łowisku nie potrzebujesz żadnych przepustek ani kart wędkarskich. Złowisz tu kilkanaście gatunków ryb. Łowisko specjalne Jedlanka otwarte codziennie od 6:00 do zachodu słońca. Posiadamy sklepik z zimnymi napojami oraz podręcznymi przyborami wędkarskimi. Serdecznie zapraszamy wędkarzy oraz miłośników wypoczynku nad wodą.

http://www.jedlanka.pl/

Rowery

W naszym Siedlisku przygotowaliśmy atrakcje dla aktywnych. Miłośnicy dwóch kółek mają do dyspozycji aż 10 rowerów turystycznych. Rowery można wynająć bez konieczności pobytu w naszym Siedlisku. Wszystkie rowery są regularnie serwisowane tak by bez problemu dojechać nad Jezioro Zagłębocze czy ścieżki przyrodnicze PPN. Doba wynajęcia roweru to zaledwie 40 zł/os. 


1. Opłata za dobę wypożyczenia naliczana jest od godziny wypożyczenia roweru do tej samej godziny dnia następnego.

2. Osoba wypożyczająca rower ponosi pełną odpowiedzialność za powstałe szkody od momentu wypożyczenia roweru do czasu jego zwrotu.

3.  Wypożyczający jest osobiście odpowiedzialny za wypożyczony rower.

4.  Zabrania się przekazywania roweru osobom trzecim

5. Wypożyczający ponosi pełne koszty skradzionego roweru lub jego naprawy.


Przejażdżka bryczką


Polesie znane było z produkcji pięknych drewnianych bryczek. Szanujemy dziedzictwo tych stron i sami staramy się oddać ducha dawnych czasów. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Was najnowszą atrakcję naszego Siedliska - przejażdżka luksusową bryczką. Z atrakcji może skorzystać maksymalnie 8 osób. Koszt wynajęcia bryczki 250 zł/h  - woźnica GRATIS :) 
avatar